Ösküi Evangélikus Egyházközség

Karácsony 2006

Közösségi élet

**Az egyházközség első énekkara**

Az _Ösküi Evangélikus Egyház Kórusa_ 2003 októberében alakult.A falunak korábban nem volt ilyen egyházi zenei együttese, talán éppen ezért lelkesedtek a muzikális lakók Hamza Kinga Dalma lelkésznő kezdeményezésére.
A kamarakórus vezetését Kecser Ágnes vállalta el, aki 2001-ben a Konzervatóriumban végzett.
Jelenleg pedig Kormos Dánielné végzi a karvezetés szolgálatát.
A két szólamban éneklő csoport kicsiny repertoárja főleg evangélikus énekekből áll, de Orlando di Lasso, Wolfgang Amadeus Mozart és még néhány világi zeneszerző dallamait is megszólaltatják.
A zeneszerető lelkes nagymamák és édesanyák minden héten összeülnek, hogy fényesítsék hangjukat több kórusmű megtanulásával.
A kamarakórust az evangélikus templomban, nagyobb egyházi ünnepeken hallhatta a közönség.
2004. május 29.-én az óvoda 50. jubileumára rendezett kerektemplomi koncertre is meghívást kapott, s ezzel már nemcsak az evangélikus gyülekezet tagjai, hanem a faluból bárki megismerhette őket.
Az Oktatási Minisztérium államtitkára is -aki meghívott vendégként vett részt ezen az alkalmon- elismeréssel nyilatkozott a kórus szerepléséről.
A kis kamarakórus szeretettel vár minden érdeklődőt, s reméli, hogy egyre több alkalma nyílik majd kitárni a zene varázslatos világának kapuit.

Az énnekkari próbák időpontja: hétfőnként 18 óra

2004. december

ÖSKÜ ÉS AZ EVANGÉLIKUS GYÜLEKEZET TÖRTÉNETE
Terveink

Az énekkar

© Magyarországi Evangélikus Egyház, Internet Munkacsoport, 2003.
Az adatok kereskedelmi célra nem használhatók. Minden jog fenntartva.